sobota, 1 lutego 2014

(KRYPTO)REKLAMA

MOJA PIERWSZA POWIEŚĆ


Jeśli już prowadzę blog, to dlaczego bym się miała nie pochwalić moją pierwszą powieścią? Panie i Panowie! Przedstawiam Pana Whichera.

Ostatnie miesiące roku 1862. W Warszawie spokój – zostaje odwołany stan wojenny. Jednak obie strony – polscy spiskowcy i rosyjscy okupanci – wiedzą, że to cisza przed burzą. Służby carskie zrobią wszystko, by wyłapać przywódców polskiego podziemia. Na zlecenie cara do Warszawy zjeżdżają najlepsi angielscy policjanci. Jednym z nich jest słynny Jonathan „Jack” Whicher (postać i misja autentyczne), zwany „księciem detektywów”. Tymczasem w niewyjaśnionych okolicznościach znika krewna cara. Pan Whicher zostaje odwołany od spraw politycznych i skierowany do odnalezienia zaginionej… Chłodny umysł inspektora Scotland Yardu musi przeniknąć mroczną tajemnicę, nie tylko zniknięcie arystokratki. Okazuje się, że ktoś morduje i masakruje swoje ofiary, tak by nikt nie był w stanie ich rozpoznać. Śledztwo przenosi się z wytwornych salonów stolicy Królestwa do podłych zaułków Powiśla i straszliwych mordowni Pragi. Detektyw, by przeżyć, będzie musiał swój sprawny umysł wesprzeć pewnym okiem i ręką zbrojną w rewolwer. 


7 komentarzy:

 1. Dziękuję!
  Witam na moim blogu, zachęcam do lektury i komentowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Bardzo spóźnione, ale szczere.
  akysz

  OdpowiedzUsuń
 3. A to niespodzianka. Nie wiedziałem, że to Ty jesteś współautorką tego kryminału. Powieść jest na mojej liście kilkudziesięciu kryminałów retro i recenzja na pewno pojawi się w Zapomnianej Bibliotece. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, to czekam z niecierpliwością, ale i z ogromną tremą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna:
  http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2015/07/pan-whicher-w-warszawie.html

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe